PLAN

OTWARTEJ LEKCJI ARTYSTYCZNEGO PRACY

(APLIKACJA)

Temat: "Dekoracyjna kompozycja. Wykonanie maski "

Klasa: 5

Cele:

Edukacyjna - podsumować i utrwalić wiedzę na temat kolorów, umiejętności, wykonać dekoracyjną pracę w technice aplikacje stowarzyszenia;

Edukacyjne - rozwój zespolone - twórcze myślenie, percepcję wzrokową;

Wychowawcza - pobudzać zainteresowanie dzieci do dekoracyjno-stosować twórczości poprzez włączenie ich w zbiorowej działalności twórczej.

Wzrokowy szereg: Karty z zadaniami, plan - mapa kraju Krosswordii, graficzny schemat trasy.

Sprzęt lekcji: Biała i kolorowa papier, farby, pędzle, nożyczki, klej, kawałki futra, koraliki, słone ciasto, karty-zadania, metodyczne mapy i schematy.

Plan lekcji:

  1. Organizacyjny chwili.
  2. Gra dla stacji roboczych według trasy z wykonywaniem zadań.
  3. Samodzielne praca w grupach i wykonanie maski.
  4. Wystawa prac. Analiza i ocena wyników twórczości artystycznej uczniów.
  5. Podsumowanie lekcji.

Przebieg lekcji:

1. Organizacyjny chwili

1.1. Sprawdzić obecność uczniów na zajęciach, przygotowanie miejsca pracy i materiałów.

1.2. Do zaoferowania podzielić się na cztery zespoły.

2. Według mapy i trasy przejść przez wszystkie etapy gry:

1. Konkurs "szyfrowanie"

Trzeba rozszyfrować przysłowie. Wygrywa ten, kto szybciej to zrobi.

Kod:2b – 1v – 3v – 1g – 4a – 4c – 1b – 5g – 4d – 1a-2b – 3g – 2g – 1d – 2d – 3b – 4d – 5d

A B C D E

1 n k f u x

2 i e o f e

3 n h l t do

4 w u p a ja

5 z e m m

2. A teraz przypomnijmy sobie zasady ruchu drogowego, które obowiązują nawet w magicznej krainie Krosswordii.

1. Jakie samochody wybierają się na kolor czerwony?

  • taty i mojej mamy
  • taxi
  • straż pożarna, pogotowie, policja.
  • nikt

2. Kto z bajkowych bohaterów przeprawił przez ulicę poprawnie?

  • Malwina
  • Pinokio
  • Nieuk
  • Kubuś Puchatek

3. Jak określić, czas przejść drogę, czy nie?

  • Centymetrem
  • Zapytaj kierowcy
  • wizualnie
  • na "wariata"

4. Do czego wartowniczemu potrzebny jest kij?

  • zaprosić znajomych
  • odganiać muchy
  • regulować ruch
  • dla urody

5. Co do zasady naruszył kot z wiersza K. Chukovsky "Tarakaniszcze"

  • Szybko jechał
  • Jechał do tyłu
  • jechał na czerwonym świetle
  • przyczepił się do autobusu.

3. Konkurs "Pajęczyna"

Musimy rozwiązać krzyżówkę.

Jak nazywa się nauka zajmująca się kolor?

Jak nazywają kolory, których nie można uzyskać mieszankę innych kolorów?

Jaki kolor będzie dodatkowym niebieskiego?

Jaki kolor można nazwać achromaticzeskim?

Podaj jakiś chromatyczny kolor.

4.A teraz nadszedł czas, aby trochę odpocząć, bo doszliśmy do polanie "Gry"

Odbywa się ruchoma gra "Jeziora i strumyki"

Gracze stoją w kilku kolumnach z taką samą ilością grających w różnych częściach sali - to strumyki. Na sygnał "Strumyki biegnij!" wszyscy uciekają od siebie w różnych kierunkach (każdy w swojej kolumnie). Na sygnał "Jeziora!" gracze zatrzymują się, biorą się za ręce, budują koła - jeziora. Wygrywają te dzieci, które szybciej zbudują koło.

I oto nadszedł czas naszego głównego zadania. Musimy zastosować naszą twórczą wyobraźnię i wiedzę na cwietowiedieniju. Trzeba zrobić portret - maskę mieszkańca naszego kraju Krosswordii. Każdy zespół swoje zadanie.

1 drużyna - wiosennego

2 zespół - zimowego

3 zespół - letniego

4 zespół - zimowego

 

Wystawa prac, analiza.Do zaoferowania opowiedzieć o swojej zabawce (baśń, przysłowie, opowiadanie). Refleksja.

Podsumowanie lekcji.

Literatura: Brak.M. Sokolnikowa. Sztuka i metodyka nauczania w szkole podstawowej. M. Wydawnictwo centrum Akademia. 1999 r L. N. Mironow. Kolor w sztuce.

Add comment