Клас 1
Цілі:
- Поглиблювати поняття про форму предмета, вчити відображати в малюнку основну форму предметів;
- Розвивати асоціативно - образне мислення, зорове сприйняття;
- Виховувати інтерес до малювання з натури.
Зоровий ряд: П. Клас. Натюрморт. В. Хруцький "Квіти і фрукти", натюрморти Кончаловського, Петрова-Водкіна і ін.
.Літературний ряд: Ю. Тувім "Фрукти"
Обладнання уроку: папір Білий, м'які олівці.
План уроку:
1.Організаційний момент.
2.Гра.
3.Бесіда про форму, пропорції предметів.( співвідношення довжини, висоти, ширини). Знайомство з особливостями форми овочів. Освоєння прийомів розміщення зображення на аркуші паперу.
4.Самостійна робота учнів.
5.Виставка робіт. Аналіз і оцінка підсумків художньої творчості учнів.
6.Підведення підсумків уроку.
Хід уроку:
1.Перевірити наявність учнів на уроці, підготовку робочого місця і матеріалів.
2.На початку уроку проводиться гра. Учні розкладають за видами твори мистецтва ( живопис, скульптура, графіка).У процесі гри уточнюється чим відрізняються між собою натюрморт і пейзажі.Уточнюється, що натюрморт складається з об'єктів неживої природи , речей, фруктів, овочів.
3.Бесіда:
Сьогодні ми з вами зробимо маленьке подорож на город і згадаємо, що ж там росте? (Відповіді хлопців).
А тепер давайте вгадаємо, що лежить в кошику, яка стоїть на столі. Для цього вам необхідно розгадати загадку – "Без вікон, без дверей, повна світлиця людей". ( Огірок) Правильно, А поруч з ним в кошику оселився помідор. Подивіться , які вони різні. Чим вони відрізняються? ( Розміром, формою).
А тепер вам завдання, давайте порівняємо два огірка, однакових за формою, але різних за пропорціями. Аналізують діти.
Давайте ще раз згадаємо, які овочі та фрукти ми знаємо і визначимо їх форму. (Відповіді)
Прошу хлопців порівняти кавун і помідор, огірок, кабачок.
Нам сьогодні належить намалювати огірок і помідор. Давайте подивимося, як нам розмістити їх на аркуші паперу.
На дошці малюється кілька варіантів розміщення. Разом з дітьми аналізуємо.
На дошці демонструються основні етапи побудови лінійного малюнка:
1. Визначення чотирма лініями загальної величини малюнка на площині.
2.Уточнюються пропорції предметів.
3.Детально промальовується всі зображення.
3.Самостійна робота .
4. Виставка робіт, Рефлексія.
5. Домашнє завдання: Закінчити малюнок для дітей, які не встигли виконати завдання за урок.
6. Підведення підсумків уроку.
Педагогічний малюнок: додаток
.Література: Н.М. Сокольникова . Образотворче мистецтво та методика викладання в початковій школі. М. Видавничий центр Академія. 1999р.
В. С. Кузін. Методика викладання образотворчого мистецтва в 1-3 класі. М. Просвіта. 1979р.