Клас: 1

Цілі:

- Уточнити знання дітей про будову тварин;

- Розвивати образне мислення;

-Виховувати сопереживательное ставлення до тварин.

Зоровий ряд: Ілюстрації до книги Ст. Біанкі" Перше полювання"

Літературний ряд: Вірші С. Маршака про тварин

Обладнання уроку: Тонированая папір, гуаш, пензлики, ганчірочки.

План уроку:

1.Організаційний момент.

2.Бесіда про свійських тварин на прикладі розгляду творів мистецтва, освоєння будови тварин. Вибір сюжету малюнка.

3.Самостійна робота учнів.

4.Виставка робіт. Аналіз і оцінка підсумків художньої творчості учнів.

5.Підведення підсумків уроку.

Хід уроку:

1.Перевірити наявність учнів на уроці, підготовку робочого місця і матеріалів.

2.Бесіда: Скажіть, у кого вдома живе хто - небудь з тварин? Як називаються тварини, які можуть жити у людини вдома? Чим вони відрізняються від диких тварин? ( Відповіді дітей) А пам'ятаєте, як називають художників, які малюють тварин? Ми сьогодні намалюємо цілу картину, яку називають композицією.

Композиція в перекладі з латинського означає складання, з'єднання різних частин.

Ми в нашій композиції спробуємо зобразити, як можна доглядати за нашими вихованцями. Зачитується уривок з віршів Маршака, розглядаємо з дітьми малюнки. Вибираємо сюжет і аналізуємо будову тварини.

На дошці робиться малюнок, що повторює правила розташування зображення на площині.

3.Самостійна робота .

4. Виставка робіт, Рефлексія.

5. Домашнє завдання: Закінчити малюнок для дітей, які не встигли виконати завдання за урок.

6. Підведення підсумків

Педагогічний малюнок: додаток

Література: Н.М. Сокольникова . Образотворче мистецтво та методика викладання в початковій школі. М. Видавничий центр Академія .1999р.

В. С. Кузін. Методика викладання образотворчого мистецтва в 1-3классе. М. Просвіта. 1979р.

Add comment