Клас :2

Цілі:

- Вчити дітей гармонійно заповнювати зображенням простір аркуша, передавати колірні особливості натури;

- Розвивати зорове сприйняття;

- Виховувати любов до рослинного світу..

Зоровий ряд: Жолтак "Дзвіночки лісові", Ковзанок "Квіти",

Обладнання уроку: білий папір, гуаш, пензлики, ганчірочки, баночки для води..

План уроку:

1.Організаційний момент.

2.Бесіда про особливості побудови і забарвлення весняних квітів. Послідовність виконання малюнка.

3.Самостійна робота учнів. Замальовка з натури або за поданням весняних квітів.

4.Виставка робіт. Аналіз і оцінка підсумків художньої творчості учнів.

5.Підведення підсумків уроку.

Хід уроку:

1.Перевірити наявність учнів на уроці, підготовку робочого місця і матеріалів.

2.Бесіда: Бесіда: За віконцем тане сніг і в лісі з'явилися перші весняні квіти. У мене на столі у вазі теж стоять квіти. Це конвалія та сон - трава. А на картинках ви бачите ще багато інших квітів. Давайте уважно на них подивимося і подумаємо , чим вони відрізняються один від одного ( відповіді хлопців). Правильно, вони всі різної форми, різних розмірів, різного забарвлення. Щоб намалювати квіти, які кольори ми можемо використовувати? Так, ви назвали яскраві, гарні кольори. Але подивіться, які наші ніжні квіточки. Як можна отримати з червоного кольору – рожевий, синій – блакитний. Зараз ми додамо в усі наші кольори білу фарбу і отримаємо ніжні весняні відтінки. Розглядаючи твори мистецтва різних художників, а також картки із зображеннями квітів , аналізуємо їх форму і будову.

На дошці малюється послідовність виконання малюнка.

3.Самостійна робота .

4. Виставка робіт, Рефлексія.

5. Підведення підсумків уроку.

Педагогічний малюнок: додаток

Література: Н.М. Сокольникова . Образотворче мистецтво та методика викладання в початковій школі. М. Видавничий центр Академія .1999р.

В. С. Кузін. Методика викладання образотворчого мистецтва в 1-3классе. М. Просвіта. 1979р.

Add comment