Клас:2
Цілі:
- Розширювати уявлення дітей про різноманіття форм живої природи, закріплювати вміння порівнювати предмети за величиною і формою;
- Розвивати асоціативно - образне мислення, зорове сприйняття;
- Виховувати любов до рідної природи.
Зоровий ряд: Бельницкий - Бируля "Фарби квітучого травня" В. Левітан Свіжа зелень"
Літературний ряд: Тютчев Ф.. Вірші про весну.
Обладнання уроку: папір Білий, акварель, пензлі, банки для води, ганчірочки.
План уроку:
1.Організаційний момент.
2.Бесіда про красу весняної природи на основі читання літературних творів і розглядання творів мистецтва.
3.Самостійна робота учнів. Малювання пейзажу за поданням.
4.Виставка робіт. Аналіз і оцінка підсумків художньої творчості учнів.
5.Підведення підсумків уроку.
Хід уроку:
1.Перевірити наявність учнів на уроці, підготовку робочого місця і матеріалів.
2.Бесіда: Зачитується вірш Ф. Тютчева. Діти розповідають свої враження про настрої на основі прочитання вірша, згадують свої враження від прогулянок на природі. Запрошую хлопців в музей весни, розглядаємо картини художників,детально і цілеспрямовано обговорюють будова дерев,листя, колорит картин.
На дошці демонструється показ правильного расмещения на папері зображення, уточнюються пропорції листя, намічається держак, прожилки. Нагадуються способи змішування фарб для отримання необхідних кольорів і колірних відтінків.
3.Самостійна робота .
4. Виставка робіт, Рефлексія.
5. Підведення підсумків уроку.
Педагогічний малюнок: додаток
Література: Н.М. Сокольникова . Образотворче мистецтво та методика викладання в початковій школі. М. Видавничий центр Академія .1999р.
В. С. Кузін. Методика викладання образотворчого мистецтва в 1-3классе. М. Просвіта. 1979р.