Клас:3

Мета: - Розширювати уявлення учнів про матеріали художника - графіка, вчити передавати у зображенні особливості побудови дерев;

- Розвивати спостережливість;

- Виховувати інтерес до творчості художника графіка.

Зоровий ряд: А. Астапович "Березень", Ст. Садін "Алея", М. Сладков "Граки прилетіли".

Обладнання уроку: папір Білий, м'які олівці, чорна акварель, туш або гуаш, пензлі.

План уроку:

1.Організаційний момент.

2.Бесіда про будову дерев, птахів на основі розглядання творів мистецтва.

3.Самостійна робота учнів. Виконання малюнків в будь-якій графічній техніці.

4.Виставка робіт. Аналіз і оцінка підсумків художньої творчості учнів.

5.Підведення підсумків уроку.

Хід уроку:

1.Перевірити наявність учнів на уроці, підготовку робочого місця і матеріалів.

2.Бесіда: Щоб правильно передати в малюнку ті або інші породи дерев,треба знати особливості зображення, їх пропорції, будову. Ялина , береза, дуб, горобина та інші дерева відрізняються одна від одної, кожна має свій характер . Давайте уважно розглянемо їх зображення на картинах художників і картках із зображенням різних порід. Подивіться, які дивовижні малюнки дерев створив В. Шишкін.

Послідовність малювання та ж – від простого до складного, від загального до приватного. Підходи до малювання можуть бути різними: реалістичне зображення і малюнок казкового дерева.

На технологічній карті визначаємо послідовність виконання малюнка.

3.Самостійна робота .

4. Виставка робіт, Рефлексія.

5. Підведення підсумків уроку.

Педагогічний малюнок: додаток

Література: Н.М. Сокольникова . Образотворче мистецтво та методика викладання в початковій школі. М. Видавничий центр Академія .1999р.

В. С. Кузін. Методика викладання образотворчого мистецтва в 1-3классе. М. Просвіта. 1979р.

Add comment