Тема уроку: "Тварини на арені цирку"
Клас: 2
Цілі: Навчальна - навчити дітей складати невеликі скульптурні групи передавати в композиції рух тварин
- Розвивати асоціативно - образне мислення, зорове сприйняття;
- Виховувати інтерес до роботи з пластиліном або глиною, творчу активність.
Зоровий ряд: Ст. Ватагін "Ведмежата", М. Капилова "Верблюд".
Літературний ряд: Берестов "Легко коник цирковий".
Обладнання уроку: Пластилін або глина, стеки, дошка для ліплення, ганчірочки.
План уроку:
1.Організаційний момент.
2.Бесіда про тварин – артистів цирку на основі прочитання літературного твору. Повторення прийомів ліплення. Вибір сюжету ліплення..
3.Самостійна робота учнів. Ліплення тварини в русі або скульптурної композиції.
4.Виставка робіт. Аналіз і оцінка підсумків художньої творчості учнів.
5.Підведення підсумків уроку.
Хід уроку:
1.Перевірити наявність учнів на уроці, підготовку робочого місця і матеріалів.
2.Бесіда: Сьогодні ми з вами йдемо на виставу в цирку для зустрічі з тваринами. Де тільки їх не зустрінеш – і у нас вдома, і в зоопарку, лісу. А тут вони виконують роль артистів і вміють грати і виконувати різні ролі – співати, танцювати, перекидатися. І рухи у них абсолютно різні. Давайте почитаємо маленький уривок з оповідання "легко коник цирковий" і подивимося ілюстрації наших художників –анімалістів. Аналізуємо малюнки, обговорюємо
руху, пропорції тварин, вибираємо сюжет для ліплення.
По технологічній карті повторюємо послідовність ліплення і прийоми різних способів.
Складаємо скульптурну групу. Головною умовою композиції має бути смислову єдність людини і тварини.
3.Самостійна робота .
4. Виставка робіт, Рефлексія.
5. Підведення підсумків уроку.
Педагогічний малюнок: додаток
Література: Н.М. Сокольникова . Образотворче мистецтво та методика викладання в початковій школі. М. Видавничий центр Академія .1999р.
В. С. Кузін. Методика викладання образотворчого мистецтва в 1-3классе. М. Просвіта. 1979р.