Тема уроку: “Казковий образ. Ліплення за поданням."
Клас:5
Цілі:
- Вчити дітей підбирати характерні декоративні деталі у відповідності з емоційним змістом образу;
- Розвивати асоціативно - образне мислення, зорове сприйняття;
- Виховувати інтерес до декоративно-прикладного мистецтва.
Зоровий ряд: Ілюстрації до белоруским народним казкам, зразки білоруської народної іграшки..
Обладнання : Глина, качалки, губки, лекала, стеки.
План уроку:
1.Організаційний момент.
2.Бесіда..
3.Самостійна робота учнів. Виконання пейзажів за поданням.
4.Виставка робіт. Аналіз і оцінка підсумків художньої творчості учнів.
5.Підведення підсумків уроку.
Хід уроку:
1.Перевірити наявність учнів на уроці, підготовку робочого місця і матеріалів.
2.Бесіда: Білоруська народна іграшка - це чудовий світ, де поруч існує міф і реальність.
Традиції виготовлення народної іграшки має довгу і багату історію в усьому світі.З давніх часів на території Білорусі виготовлялися іграшки з соломи, дерева, тканини, глини і т. д.
Наші предки вірили, що силами природи керують могутні боги та духи. Так з'являлися мифологтческие вірування, про що свідчать казки, міфи, легенди, різні обряди білорусів.
Фігурки тварин, птахів, людини у вигляді богів використовувалися наші предки в якості оберегів.
Крім того,такі символи - образи використовували в сценічних діях. І сьогодні ми з вами зробимо на вибір кілька іграшок із зображеннями казкових героїв, які за віруваннями наших предків жили поряд з людьми .Це домовик, лісовик, мара.
Перед вами на столах лежать картки із зображеннями цих персонажів і їх опис.Вам потрібно, використовуючи наявний матеріал і проявивши фантазію, зліпити кого-небудь з них за вибором.
3.Самостійна робота.По технологічній карті визначається послідовність ліплення. Дітям необхідно надати іграшці якийсь образ і підкреслити характерні риси за допомогою декоративних елементів. Звернути увагу на залежність способу від пропорцій, елементів оздоблення і фактури матеріалів.
.4.Виставка робіт, аналіз.Запропонувати розповісти про своїй іграшці (казка, прислів'я, оповідання).Рефлексія.
5. Підведення підсумків уроку.