Тема уроку: "Щеня і кошеня" або "Кішка з кошенятами"
Клас: 1
Цілі: Вчити дітей уважно розглядати натуру;
- Уточнювати прийоми роботи з пластиліном або глиною;
- Виховувати любов до тварин.
Зоровий ряд: Слайди, малюнки, твори малої пластики з зображеннями тварин
Літературний ряд: С. Михалков "Кошенята" та ін.
Обладнання уроку: Пластилін, дошки для ліплення, стеки, ганчірочки.
План уроку:
1.Організаційний момент.
2.Бесіда про особливості будови тварин і їх характерних рухах . Освоєння основних прийомів роботи з пластиліном.
3.Самостійна робота учнів. Виконання скульптурної композиції.
4.Виставка робіт. Аналіз і оцінка підсумків художньої творчості учнів.
5.Підведення підсумків уроку.
Хід уроку:
1.Перевірити наявність учнів на уроці, підготовку робочого місця і матеріалів.
2.Бесіда: На минулому уроці ми з вами малювали в анималистическом жанрі. Але ви пам'ятаєте, що зображення тварин може бути не лише плоским, але і об'ємним . І щоб зліпити тварин, теж необхідно знати їх особливості, будова, характерні рухи.
Давайте з вами порівняємо слона і їжачка, кота і змію. Чим вони відрізняються? Давайте пограємо з вами і подумаємо на кого вони схожі ? ( Відповіді дітей) Які відмінності в рухах звірів? Правильно, кішка рухається плавно, пластично, а слон важко, повільно.
А тепер давайте згадаємо основні правила ліплення. Технологічна картка послідовності ліплення:
Розминання пластиліну
Основна форма
Витягування деталей з одного шматка
Приєднання додаткових деталей
Передача фактури вовни
3.Самостійна робота .
4. Виставка робіт, Рефлексія.
5. Підбиття підсумків уроку
Педагогічний малюнок: додаток
Література: Н.М. Сокольникова. Образотворче мистецтво та методика викладання в початковій школі. М. Видавничий центр Академія .1999р.
В. С. Кузін. Методика викладання образотворчого мистецтва в 1-3 класі. М. Просвіта. 1979р.