Temat lekcji: "Zwierzęta na arenie cyrku"

Klasa: 2

Cele: Edukacyjne - nauczyć dzieci wynosić małe rzeźbione grupy przesyłać w kompozycji ruch zwierząt

- Rozwijanie zespolone - twórcze myślenie, percepcję wzrokową;

- Wychowywać zainteresowanie pracą z gliny lub gliny, twórczą aktywność.

Wzrokowy szereg: W. Watagin "Niedźwiadki", M. Kapiłowa "Wielbłąd".

Literacki szereg: Bieriestow "Łatwo konik cyrku".

Sprzęt lekcji: Modeliny lub gliny stacki, deska do modelowania, szmatki.

Plan lekcji:

  1. Organizacyjny chwili.
  2. Rozmowa na temat zwierząt - artystów cyrkowych na podstawie lektury dzieła literackiego. Powtarzanie technik modelowania. Wybór działki modelowania..
  3. Samodzielna praca uczniów. Modelowanie zwierzęcia w ruchu lub kompozycji rzeźbiarskich.
  4. Wystawa prac. Analiza i ocena wyników twórczości artystycznej uczniów.
  5. Podsumowanie lekcji.

Przebieg lekcji:

1. Sprawdzić obecność uczniów na zajęciach, przygotowanie miejsca pracy i materiałów.

2. Rozmowa: Dziś jesteśmy z wami iść na występ w cyrku do spotkania ze zwierzętami. Gdzie tylko ich nie spotkasz u nas w domu, jak i w zoo, lesie. A tutaj pełnią one rolę artystów i potrafią grać i wykonywać różne role - śpiewać, tańczyć, upadki. I ruchu u nich jest zupełnie inna. Dalej jedziemy z tym koksem mały fragment z opowiadania "łatwo konik cyrku" i zobaczymy ilustracja naszych artystów - animalistow. Analizujemy rysunki, omawianie ruchu, proporcje zwierząt, wybieramy fabuła modelarskie.

Na technologicznej mapie powtarzamy sekwencję modelowania i technik różnych sposobów.

Sporządzamy rzeźbiarski grupy. Głównym warunkiem utworu musi być konkretną jedność człowieka i zwierzęcia.

3. Samodzielna praca.

4. Wystawa prac, Refleksja.

5. Podsumowanie lekcji.

Pedagogiczny rysunek: aplikacja

Literatura:

  1. Brak.M. Sokolnikowa. Sztuka i metodyka nauczania w szkole podstawowej. M. Wydawnictwo centrum Akademia. 1999r.
  2. W. S. Kuzynów. Metodyka nauczania plastyki w 1-3 klasie. M. Oświecenie. 1979 r.
Add comment