Клас 3

Цілі:

- Вчити дітей передавати у зображенні характерні риси основної форми і деталей з використання фактури і форм природних матеріалів;

- Розвивати фантазію;

- Виховувати творчу активність.

Зоровий ряд: твори мистецтва Лось, Н.Поплавська, М. Селещук.,ілюстрації дитячих книг.

Літературний ряд: білоруські народні казки.

Обладнання уроку: Кольоровий папір, акварель, шматочки тканини, хутро, природні матеріали.

План першого уроку.

1.Організаційний момент.

2.Читання уривків з казок про Несцерку, Бабу-Ягу, Царівну-Лебідь та ін, з одночасним розгляданням ілюстрацій.Усне малювання персонажів казки. Вибір сюжету, обговорення.

3.Самостійна робота учнів.

План другого уроку.

1.Організаційний момент.

2.Продовження роботи над композицією.

3.Виставка робіт. Аналіз і оцінка підсумків художньої творчості учнів.

Підведення підсумків уроку.

Хід першого уроку:

1.Перевірити наявність учнів на уроці, підготовку робочого місця і матеріалів.

2.Бесіда: Аплікація в перекладі з латинського означає "прикладання", тобто створення зображення шляхом закріплення шматочків різних матеріалів на якій - небудь основі. У різних народів аплікація виконується для прикраси одягу, взуття, предметів побуту.У Білорусі розвинулося народне мистецтво вирізання з паперу - витинанка, аплікація з соломки, саме молоде напрямок аплікації - флористика.

Кожен матеріал має свої особливості й потребують різної техніки виконання.

У флористиці використовують засушені листя, рослини, квіти, соломку, мох і т. п.

Читаємо уривки з різних казок з описом характерних портретів героїв, одночасно з дітьми аналізуємо характерні риси, підбираємо матеріал , який можна використовувати при створенні образу.

3.Самостійна робота .Виконуємо ескізи майбутньої роботи.

Хід другого уроку

1. Перевірити наявність учнів на уроці, підготовку робочого місця і матеріалів.

2. Продовження роботи над аплікацією. Нанесення попереднього малюнка на основу.Для фону зазвичай береться біла, сіра або чорна папір. Якщо використовується кольоровий папір, то перевага віддається темним або холодним тонам для створення контрастів.

4. Виставка робіт, Рефлексія.

5. Підведення підсумків уроку.

Педагогічний малюнок: додаток

Література: Н.М. Сокольникова . Образотворче мистецтво та методика викладання в початковій школі. М. Видавничий центр Академія .1999р.

В. С. Кузін. Методика викладання образотворчого мистецтва в 1-3классе. М. Просвіта. 1979р.

В. І. Коваленко. Художнє конструювання з паперу.Мн.Білорусь.2005р.

Add comment