Клас 4

Цілі:

- Формувати уявлення учнів про художньому проектуванні, декоративному узагальненні форми; продовжувати знайомство з виразними засобами декоративно - прикладного мистецтва

- Розвивати асоціативно - образне мислення, зорове сприйняття;

- Виховувати художній смак.

Зоровий ряд: Фотографії, репродукції з альбомів по ДПІ, Оригінали творів ДПМ, виконані в різних техніках.

Обладнання уроку: Кольоровий і білий папір, ножиці.

План уроку:

1.Організаційний момент.

2.Бесіда про народні художні промисли: білоруської кераміці, різьбі по дереву, мистецтво витинанки, соломки.

3.Самостійна робота учнів. Виконання центрально - симетричною витинанки.

4.Виставка робіт. Аналіз і оцінка підсумків художньої творчості учнів.

5.Підведення підсумків уроку.

Хід уроку:

1.Перевірити наявність учнів на уроці, підготовку робочого місця і матеріалів.

2.Бесіда: Використовуючи наочний матеріал, діти роблять невеликі повідомлення про видах мистецтва Білорусі. Вчитель уточнює і доповнює відповіді дітей.

Кераміка: Білоруська кераміка цікава різноманітністю форм і декору,своєю виразністю, Це і посуд, вази, декоративні фігурки. Гончарство - один з видів білоруської народної творчості . Асортимент виробів дуже великий: миски, збаны,горщики, макацеры, гарлачы, гладиш, всі різного кольору і виду обробки.Це і світла теракота, ряба і кераміка, і черно_ дымленная, і глазурована і росписная. Дуже цікаві іграшки наших народних майстрів - свистульки, брязкальця, ляльки, коники і пр.

Вироби з дерева: З дерева також виготовляли предмети праці, домашні речі, посуд,Різьблення по дереву більше робилася на меблях, при оздобленні будинків, Широко була поширена ажурне різьблення. Основним елементом резьмы були стилізовані фігурки звірів, птахів, рослин, казкових персонажів.

Солома: В якості декоративного матеріалу широко використовувалася солома, лоза , кора дерев. З них робилися клрзины, скрині, предмети меблів, фігурки людей, птахів, тварин. Використовувалася солома і для аплікації.

Витинанка: Великою популярністю користувалося мистецтво вирізання їх паперу, яке в різних районах Білорусі називалося по-різному: витинанка, вырезанка, выстриганка. З паперу господині робили до кожного великого свята різні прикраси для дому. Це і серветки, і мережива на полички, і образу для ікон, і фіранки для віконець. Всі візерунки створювалися без попереднього малюнка, як рука поведт,візерунки використовувалися такі, як і ткацтві, вишивці, різьбі по дереву.

Сьогодні ми спробуємо вирізати образ дерева, використовуючи одну вісь симетрії і геометричних фігур - ромб, квадрат, трикутник, прямокутник.

Демонструється правильність і послідовність виконання роботи.

3. Самостійна робота .

4.Виставка робіт, Рефлексія.

5.Підведення підсумків уроку.

Педагогічний малюнок: додаток.

Література: Е. Сахута.Художні промисли Білорусі.

Е. Сахута. Білоруська народна кераміка.

Add comment