Тема уроку: Виконання ескізів ляльок.
Клас 6
Цілі:
- Розширювати уявлення учнів про діяльність театру, вчити виготовлення ляльок і костюмів для театру, використовуючи різні матеріали;
- Розвивати творче та асоціативно - образне мислення;
- Формувати інтерес до діяльності художника в театрі,виховувати заинтерисованность у підсумках творчої діяльності.
Зоровий ряд: Малюнки, ілюстрації книг , театральні афіші до спектаклів дитячого театру.
Обладнання уроку:Тонированая і білий папір, фарби, кисті, ганчірочки.
План уроку:
1.Організаційний момент.
2.Бесіда про роль ляльки у виставі.
3. Самостійна робота . Виконання ескізу ляльки до білоруської народної казки "Пух".
4.Виставка робіт. Аналіз і оцінка підсумків художньої творчості учнів.
5.Підведення підсумків уроку.
Хід уроку:
1.Перевірити наявність учнів на уроці, підготовку робочого місця і матеріалів.
2.Бесіда: Розглядаючи ляльок і демонструючи їх руху , обговорюємо з дітьми, для чого необхідна лялька –артист. ( Відповіді дітей). Лялька – це общенный образ живої істоти: людини, оленя, голуба і т. д. Ляльки бувають різні, викликати сміх і сльози,завдяки иносказктельности, казковості в ляльковому театрі можна створювати вистави, які неможливо поставити в інших виставах.
Театр – це мистецтво колективне, і створюють спектакль багато людей. Це і актори, і режисери, постановники, і освітлювачі, і ,звичайно ж, художник - лялькар.
Художник працює над виставою не тільки для того, щоб вразити нас красою декорацій або ляльок. Його складніше завдання-намалювати, а потім виліпити ляльку, яка відповідала б змісту п'єси, розкривали характер героя.
3. Самостійна робота . Виконання ескізу ляльки до білоруської народної казки "Пух".
4.Виставка робіт. Аналіз і оцінка підсумків художньої творчості учнів.
5.Підведення підсумків уроку.
Література: Л. А. Сиверцева. Шкільний театр ляльок.Мн. Народна асвета,1988р.