ПЛАН

ВІДКРИТОГО УРОКУ З ХУДОЖНЬОЇ ПРАЦІ

( АПЛІКАЦІЯ)

Тема: “Декоративна композиція. Виготовлення маски"

Клас:5

Цілі:

Навчальна - узагальнити та закріпити знання з кольорової грамотності, виконати декоративну роботу в техніці аплікації на асоціації;

Розвиваюча - розвивати асоціативно - образне мислення, зорове сприйняття;

Виховна - активізувати інтерес дітей до декоративно-прикладного творчості шляхом включення їх у колективну творчу діяльність.

Зоровий ряд: Картки з завданнями, план - карта країни Кроссвордии, наочна схема маршруту.

Обладнання уроку: Білий і кольоровий папір, фарби, пензлі, ножиці, клей, шматочки хутра, бісер,солоне тісто, картки-завдання, методичні карти-схеми.

План уроку:

1.Організаційний момент.

2.Гра по станціях згідно маршруту з виконанням завдань.

3.Самостійна робота по групах і виконання маски.

4.Виставка робіт. Аналіз і оцінка підсумків художньої творчості учнів.

5.Підведення підсумків уроку.

Хід уроку:

1.Організаційний момент

1.1.Перевірити наявність учнів на уроці, підготовку робочого місця і матеріалів.

1.2.Запропонувати розділитися на чотири команди.

2.Згідно карті і маршруту проходимо всі етапи гри:

1.Конкурс "шифровка"

Необхідно розшифрувати прислів'я. Виграє той, хто швидше це зробить.

Шифр:2б – 1в – 3в – 1г – 4а – 4в – 1в – 5г – 4д – 1а - -2в – 3г – 2г – 1д – 2д – 3б – 4г – 5д

А Б В Г Д

1 п к е у х

2 і д е е

3 н ч л т до

4 в ю р а я

5 з е м м

2. А зараз ми згадаємо правила дорожнього руху, які дійсні навіть у чарівній країні Кроссвордии.

1. Які машини їдуть на червоний колір?

-батькова та материна

-таксі

-пожежна, швидка, міліція.

- ніхто

2.Хто з казкових героїв перейшов би вулицю правильно?

-Мальвіна

-Буратіно

-Незнайко

-Вінні-Пух

3.Як ви визначите, чи встигнете ви перейти дорогу чи ні?

-Рулеткою

-Запитайте у водія

-візуально

-на "авось"

4.Для чого постовому необхідний жезл?

-вітати знайомих

-відганяти мух

-регулювати рух

- для краси

5.Яке правило порушив кіт з вірша К. Чуковського" Тараканище"

-Швидко їхав

-Їхав задом наперед

-їхав на червоне світло

-причепився до автобуса.

3. Конкурс "Павутинка"

Нам необхідно вирішити кросворд.

Як називається наука, яка вивчає колір?

Як називають кольори, які неможливо отримати змішуванням інших кольорів?

Який колір буде додатковим синього?

Який колір можна назвати ахроматичних?

Назвіть який - небудь хроматичний колір.

4.А зараз настав час трохи відпочити , тому що ми підійшли до полянці "Ігровий"

Прводится рухлива гра “ Озера і струмки"

Гравці стоять у кількох колонах з однаковою кількістю гравців у різних частинах залу – це струмочки. На сигнал " Струмочки побігли!" всі біжать один за одним в різних напрямках( кожен у своїй колоні).На сигнал" Озера!" гравці гравці останавлтваются, беруться за руки ,будують кола - озера. Виграють ті діти, які швидше збудують коло.

І ось прийшов час нашого основного завдання. Нам необхідно застосувати нашу творчу фантазію і знання з кольорознавства. Вам необхідно зробити портрет – маску жителя нашої країни Кроссвордии. У кожної команди своє завдання.

1 команда – весняного

2 команда – зимового

3 команда – річного

4 команда - зимового

 

.Виставка робіт, аналіз.Запропонувати розповісти про своїй іграшці ( казка, прислів'я, оповідання).Рефлексія.

Підведення підсумків уроку.

Література: Н.М. Сокольникова . Образотворче мистецтво та методика викладання в початковій школі. М. Видавничий центр Академія .1999р

Л. Н.Миронова .Колір в образотворчому мистецтві.

Add comment